تاریخ: 1398/10/04

انواع قفسه بندی

انواع قفسه بندی
صنعت قفسه سازی از گذشته تاکنون نقش مهمی در چیدمان، نگهداری و ساماندهی داشته و از این رو باعث صرفه جویی...

 

در این مقاله قصد داریم به انواع قفسه بندی و اهمیت آن بپردازیم. صنعت قفسه سازی از گذشته تاکنون نقش مهمی در چیدمان، نگهداری و ساماندهی داشته و از این رو باعث صرفه جویی در فضا و دسترسی آسان به لوازم شده است.ابعاد و جنس سیستم قفسه بندی با توجه به ابعاد انبار و لوازمی که قرار است در آن جای گیرد و حجم آن بستگی دارد. این قفسه ها در انواع گوناگونی موجود بوده که با توجه به کاربردهای آن و نیازهای مشتری موجود می باشد.همواره یکی از دغدغه های اصلی افراد استفاده بهینه از فضای موجود و به کار بردن راهکارهای مهندسی شده برای بالا بردن فضای انبار و دسترسی آسان و سریع به محصولات و کالاها است.

قفسه بندی پالت راک

قفسه بندی پالت راک

 

قفسه بندی پالت راک در انبارها برای نگهداری مواد نیم ساخته، مواد اولیه و محصولات کاربرد دارد و استفاده از این قفسه ها باعث بهینه سازی فضای انبار می شود.قفسه بندی پالتی راک دارای قابلیت نصب گایدریل برای حرکات ماشین آلات خاص مثل نروتراک را داشته و از ایجاد ضرب جلوگیری می کند.سیستم تخلیه و بارگذاری این قفسه ها به شکل by order بوده و دارای مقاطع گوناگون جهت بارگذاری های مختلف در این گونه سیستم قفسه بندی است.

استفاده از این گونه قفسه بندی ، راهرو باری سبب استفاده صحیح از فضای انبار می شود. همچنین این قفسه ها دارای قابلیت چیدمان با راهرویی به عرض ۱۶۰۰ میلی متر را دارد.
قفسه بندی پالت راک هیچ محدودیت ارتفاعی نداشته و در ابعاد مختلف قابل طراحی می باشد ، علاوه بر آن این قفسه ها قابلیت تحمل بالایی داشته و می تواند کالاهایی با وزن بالا را تحمل کند.

قفسه بندی انباری

برخی از کالاها به علت ترکیبات خاص و حساسی که دارند لازم است در قفسه انباری نگهداری شود. این قفسه ها دارای روکش ضد زنگ بوده تا در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم باشد.
قفسه بندی انباری باعث بالا رفتن ماندگاری و دوام کالاها در برابر رطوبت و نم می شود. در هنگام خرید این قفسه ها باید به کیفیت ساخت آن دقت نمایید.
از مزایا این قفسه بندی دسترسی راحت به کالاها می باشد. برای جابجایی قفسه ها می توان از لیفتراک استفاده کرد.

قفسه بندی انباری باعث استفاده بهینه از فضای داخلی انباری شده و از این رو برای کارگاه ها و فروشگاه ها بسیار مناسب می باشد.
این قفسه ها باید دارای استقامت بالایی بوده تا بتواند کالاهای با وزن بالا را درون خود نگهداری کند و همچنین بتواند از ورود آسیب به کالاها جلوگیری نماید.

قفسه بندی پیچ و مهره ای

قفسه بندی پیچ و مهره ای

 

قفسه بندی پیچ و مهره ای از پر مصرف ترین و رایج ترین انواع قفسه بندی انباری بوده که جهت نگهداری بارهای کم حجم و سبک که به وسیله نیروهای انسانی قابل تخلیه و بارگیری باشد، به کار رفته و تا چهار طبقه می توان آن را اجرا کرد.

این قفسه ها برای دسته بندی و نگهداری ابزار، قطعات یدکی و ... کابرد دارد. قفسه بندی مشبک یا همان پیچ و مهره ای دارای نصب سریع و آسان بوده و می تواند سایر اقلام را درون خود نگهداری کند.
همچنین این قفسه ها را می توان در ارتفاعات گوناگون و تعداد طبقات مشخصی بنا به خواسته مشتری ساخت.

قفسه بندی کفپوشدار سبک

قفسه بندی کفپوشدار سبک

 

قفسه بندی کفپوشدار سبک اکثرا در سردخانه ها، انبارهای قطعات یدکی و انبارهای محصول به کار برده می شود. این نوع قفسه بندی دارای ابعاد متفاوتی بوده که مطابق با خواسته مشتری طراحی می شود.
این قفسه ها معمولا به وسیله پیچ و مهره  نصب شده و به همین جهت دارای مقاومت بالایی بوده و قابلیت نگهداری کالای با حجم بالا را در خود دارند. این قفسه ها را می توان در انواع ارتفاعات تولید کرد.
این قفسه ها از انواع تاسیسات سالن مانند بالکن ، پلکان و نرده پشتیبانی می کند. همچنین این قفسه ها به دلیل ایمنی بالا می توان انواع کالاها را بارگذاری کرد و تعداد طبقات به خواست مشتری بستگی دارد.

دسته بندی مطالب