تاریخ: 1398/10/02

قفسه بندی فروشگاهی

قفسه بندی فروشگاهی
امروزه قفسه بندی فروشگاهی به یکی از ابزارهای مهم برای جلب رضایت مشتری در فروشگاه های بزرگ تبدیل شده است...

قفسه بندی فروشگاهی و کاربرد آن چیست ؟

قفسه بندی فروشگاهی و کاربرد آن چیست ؟

 

امروزه قفسه بندی فروشگاهی به یکی از ابزارهای مهم برای جلب رضایت مشتری در فروشگاه های بزرگ تبدیل شده است. به طوری که شکل ظاهری این قفسه ها و نحوه چینش محصولات درون آنها از اهمیت خاصی برخوردار هستند. از این رو افراد و شرکت های زیادی در زمینه طراحی، تولید و مشاوره برای خرید و نصب این قفسه ها فعالیت می کنند. در این متن مطالبی را درباره انواع قفسه بندی فروشگاهی و قیمت قفسه بندی فروشگاهی و همچنین کاربرد های آن به شما ارائه می کنیم.

در گذشته فروشگاه ها و مغازه های بزرگ اکثر تمرکز خود را بر روی میزان تنوع و فروانی کالاهایشان قرار می دادند تا به عنوان فروشگاهی مهم و پر محصول در بین مردم شناخته شوند و مردم نیز اکثرا در هنگام خرید فروشگاهی را انتخاب می کردند که دارای تنوع محصول زیادی باشد تا هم بتوانند با ورود به آن هر چه سریع تر همه کالاهای مورد نیاز خود را تهیه کنند و هم در خرید خود گزینه های زیادی داشته و بتوانند از میان آنها با توجه به سلیقه خود انتخاب نمایند.

ولی مشکل اینجا بود که در چنین مکان هایی معمولا بی نظمی قابل توجهی حاکم بود چرا که همه چیز روی هم انباشته شده بود و این موضوع خرید و فروش را با مشکل مواجه می کرد. بنابراین کم کم فروشگاه هایی که دارای قفسه بندی های منظم بودند بیشتر مورد استقبال مردم قرار گرفتند و به سرعت صنعت طراحی و ساخت قفسه بندی فروشگاهی مورد توجه خاصی قرار گرفت.

 

انواع قفسه بندی فروشگاهی

انواع قفسه بندی فروشگاهی

 

برای قفسه بندی در فروشگاه ها بسته به نوع فروشگاه و شکل ظاهری آن از قفسه های مختلفی استفاده می شود. برای مثال در یک یک فرشگاه بزرگ مواد غذایی و خوار و بار در کنار دیوار ها از قفسه های یک طرفه استفاده می شود. این قفسه ها نیز به دو نوع دیواری و خود ایستا تقسیم می شوند.

اگر شخصی بخواهد در کنار دیوارهای فروشگاه خود اقلامی سنگین در معرض دید مشتری قرار دهد باید از قفسه های خود ایستا استفاده کند؛ زیرا این قفسه ها خود دارای پایه هستند و احتمال جدا شدن از دیوار بر اثر سنگینی در آنها تقریبا صفر است و همچنین این نوع قفسه بندی فروشگاهی استحکام بیشتری نسبت به نوع دیواری دارند.
اما اگر وزن محصولات مورد استفاده زیاد نباشد یا محصولات دارای حجم بزرگ و وزن کم باشند، فروشندگان از قفسه بندی های دیواری استفاده می کنند که این نوع از قفسه بندی های فروشگاهی در اشکال مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند.

اگر فروشگاه دارای مساحت یا عرض زیاد باشد و مالک آن قصد اضافه کردن محصولات  در میانه و فضای خالی آن را داشته باشد می تواند از قفسه بندی فروشگاهی دو طرفه استفاده کند. این نوع از قفسه بندی ها که خود ایستا هستند با توجه به نوع و شکل کاربری آن در طرح های مختلفی طراحی و تولید می شوند. فروشندگان با توجه به میزان فضا و تعداد و نوع محصولات خود، می توانند نسبت به تهیه و نصب قفسه بندی دوطرفه مناسب برای فضای خود اقدام کنند.

از ویژگی های بارز قفسه بندی های خود ایستا این است که هر روز و با پیشرفت طراحان، انواع و اشکال مختلفی از آنها تولید و به بازار عرضه می شوند که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند به فروشندگان با هر نوع سلیقه، محصول، مشتری و محیطی که در اختیار دارند می توانند یک قفسه بندی شیک و مشتری پسند انتخاب کنند و به محیط فروشگاه خود لباسی زیبا بپوشانند.

 

قیمت قفسه بندی فروشگاهی

قیمت قفسه بندی فروشگاهی

 

از هر چیز که بگذریم قیمت قفسه بندی فروشگاهی یکی از معیار های مهم در انتخاب و خرید این محصول است. از آنجایی که ققفسه بندی های یک طرفه معمولا دارای ساختمان ساده تری نسبت به قفسه بندی های خود ایستا هستند، بنابر این قیمت کلی آنها نیز از انواع دیگر قفسه بندی کمتر است. قفسه بندی های خود ایستا به دلیل ساختمان محکم و اجزای بیشتری که دارند از قیمت بالایی برخوردارند. همچنین قفسه بندی های خود ایستا به دلیل برخوردار بودن از اجزاء تزیینی ممکن است دارای قیمت بیشتری باشند. برای مثال ممکن است در این قفسه ها از نورپردازی های خاص یا اجزاء کشویی یا متحرک استفاده شده باشد که مسلما وجود این موارد در تعیین قیمت آنها بی تاثیر نخواهند بود.

ناگفته نماند که استفاده از اجزاء تزیینی یا اجزاء لوکس می تواند در قفسه های دیواری نیز انجام شود ولی به دلیل اینکه تولید انبوه قفسه های مدرن اکثرا در نوع خود ایستا صورت می گیرد، در تولید این قفسه ها از اجزاء لوکس بیشتری نسبت به نوع دیواری آن استفاده می شود.

بنابراین اگر قصد خرید و نصب قفسه بندی برای فروشگاه خود را دارید باید با اطلاع داشتن از ابعاد دقیق مغازه و نوع محصولات خود به یک تولید کننده یا فروشنده قفسه فروشگاهی مراجعه کنید و با در نظر داشتن معیار قیمت و کیفیت، یک قفسه بندی مناسب را تهیه و نصب کنید.
 

دسته بندی مطالب