تاریخ: 1398/05/09

مهندسی قفسه بندی

مهندسی قفسه بندی
در شرکت بهینه سازان انبار مهندسی قفسه بندی ها اهمیت بسیاری دارد و تمام نکات کلیدی مهندسی قفسه بندی...

در شرکت بهینه سازان انبار مهندسی قفسه بندی ها اهمیت بسیاری دارد و تمام نکات کلیدی مهندسی قفسه بندی به شور دقیق و نظارت شده اعمال میشوند. در این بخش به این نکات خواهیم پرداخت.

اندازه گیری ابعاد مکانی سالن

نکته ای که در اینجا به آن اهمیت ویژه ای داده میشود صرفه جویی است. اگر ارتفاع مکان مورد نظر بلند باشد میتوان میزان بهره برداری از فضا را تا چندین برابر افزایش داد و در بهینه سازی و ظرفیت نگهداری با کمترین هزینه بیشترین تأثیرات مثبت را رقم زد.

بارگذاری دستی یا ماشینی

طریقه انجام عمل گذاشتن و برداشتن نیز بسیار کلیدی و مهم است. اگر قصد انجام این امور به صورت دیتی را دارید و بار سنگینی برای جابه جایی یا نگهداری ندارید، پیشنهاد میکنیم که از قفسه های فروشگاهی، دفتری و کفپوشدار سبک استفاده کنید که دسترسی بیشتر و راحت تری را برای شما به وجود می آورند. در صورت نیاز به جابه جایی اقلام سنگین و استفاده از وسایل حمل بار نیز میتوانید از قفسه بندی کفپوشدار سنگین، خودراهرو و کانیلور جهت سهولت کار با انواع وسایل حمل کننده استفاده کنید.

نوع بار همگون یا ناهمگون

وزن و نوع استفاده کالا ها از اهمیت بالایی برخوردارند. برای کالاهایی که وزنشان از نیم تن بیشتر است بهترین گزینه استفاده از قفسه بندی های راک کفپوشدار سنگین است و اقلامی که زیر نیم تن هستند با استفاده از راک کفپوشدار سبک قابل نگهداری میباشند. ابزار هایی که وزن کمی دارند را میتوانید در قفسه بندی های مشبک نگهداری کنید. اسناد و مدارک اداری و شرکتی را میتوانید در قفسه های ریلی و مواد خوراکی و فروشگاهی را نیز در قفسه بندی فروشگاهی میتوان نگهداری کرد. 

ظرفیت مورد نیاز برای انبار کردن کالا

و در آخر بزرگترین دغدغه شرکا و تولید کنندگان و انبار داران، فضا. استفاده صحیح از فضای موجود بزرگترین نیاز هر انبار است و باید با در نظر گرفتن ابعاد هر مکان بهترین روش و وسیله نگهداری را انتخاب و اجرا کرد.

دسته بندی مطالب